Sosyal Sorumluluk Projemiz “Sevim’in Yeni Maskesi”

2462

Ortaokul Mobil Yazılım Kulübü öğrencilerimiz, Bilgisayar öğretmenimiz Hamit Koşubaşı’nın danışmanlığında Şubat – Mayıs 2014 tarihleri arasında “Sevim’in Yeni Maskesi” adlı bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdi.

Bilişim Teknolojileri Bölümümüz, Hayata Renk Ver Derneği ve Kanserle Dans Derneği ile ortaklaşa yürüttüğü bu proje ile küçük yaştaki çocukların, hastalığı nedeniyle maske kullanması gereken insanlara karşı oluşabilecek ön yargılarını gidermeyi ve onları hastalıkla ilgili bilgilendirmeyi hedefledi.

Öğrencilerimiz, boyama kitabını dijital ortama aktararak, tablet ortamında çalışabilecek sesli bir boyama e-kitabı hazırladılar. Sayfalardaki resimleri istediğiniz renkte boyayabilir, her hikayeyi dinleyebilirsiniz.

Boyama kitabının orijinalini, National Children’s Cancer Society – NCCS hazırlamış, Hayata Renk Ver Derneği ve Kanserle Dans Derneği tarafından hakları alınarak Türkçeleştirilmiştir.

Projemiz, “E-biko 10. Uluslararası Bilişim Olimpiyatları”nda “Eğlenerek Öğrenelim / Animasyon” kategorisinde finale kaldı.

Boyama kitabının daha çok çocuğa ulaşmasına destek verdikleri için Hayata Renk Ver Dernek yetkilileri Melek Okur İleri ile Başak Bayraktar, Mobil Yazılım Kulübü öğrencilerimize teşekkür belgesi verdiler.

Uygulamayı, Apple Store ve Google Play üzerinden ücretsiz indirebilirsiniz.