Mesleğe Göz Kırpmak IV: Kariyerimde Dünüm, Bugünüm, Yarınım

186

Tepeören Yerleşkemizde 15 Şubat Perşembe günü, 11. ve 12. sınıf öğrencilerimiz, “Mesleğe Göz Kırpmak IV: Kariyerimde Dünüm, Bugünüm, Yarınım” konferansına katıldı.

Terakki Vakfı Okulları Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi’nin yürüttüğü, “28. Kariyer Günleri” kapsamında düzenlenen ve Kariyer.net Genel Müdürü Fatih Uysal’ın konuk olarak yer aldığı konferansta öğrencilerimiz, kariyer yolculuğu ve öğrenme süreçleriyle ilgili bilgiler edindi.

Konferansta Uysal; Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi’ndeki öğrencilik yıllarını, seçimlerini etkileyen yaşamındaki önemli anları ve profesyonel iş hayatını samimi ve bilgi dolu bir anlatımla öğrencilerimizle paylaştı. Eğitim ve iş hayatındaki tecrübelerini aktaran Uysal, öğrencilerimize kariyer önerileri vererek, onlardan gelen soruları da yanıtladı.

Terakki Vakfı Okulları Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi’nin yürüttüğü “Kariyer Günleri”, Levent Yerleşkemizde 28. ve Tepeören Yerleşkemizde 11. kez gerçekleştiriliyor. “Kariyer Günleri” kapsamında, öğrencilerimizin üniversite ve meslek seçimlerinde doğru karar verebilmelerine yardımcı olmak için tüm seneye yayılan etkinlikler düzenleniyor.