Robert Kolej’den Ödüllerle Döndük

2912

Lise ve Fen Lisemizden bir grup öğrencimiz, 5 Mayıs  Cumartesi günü Robert Kolej’de Robert Kolej Genç Başarı Kulübü tarafından organize edilen Remixopolis İnovasyon Kampı’na katıldı. Şişli Terakki Lisesi, Şişli Terakki Fen Lisesi, Robert Kolej, İzmir Amerikan Lisesi, Kabataş Erkek Lisesi, Mustafa Saffet Anadolu Lisesi, , Süleyman Demirel Anadolu Lisesi, Mehmet Tekinalp Anadolu Lisesi Oğuz Kaan Koleji’nden yaklaşık 100 öğrencinin katıldı.

Etkinlikte öğrenciler takım olarak Fed-ex, Duravit, HP ve Özyeğin Üniversitesi’nin sunduğu sorunlardan birine belirli bir sürede çözüm ürettiler.

Etkinliğe lisemiz öğrencilerinden Sarp Erginbilgiç, Elif Marangozoğlu, Doğa Koray, İlayda Veyisoğlu, Ertuğrul Kıyıcı, Mert Karpat, Nil Sözen ve Arda Alparslan, Fen Lisemiz öğrencilerinden Can Erdoğan, Göktuğ Öcalan, Batuhan  Yunusoğlu, Sinan  Keyder, İlknur Öztürk katıldı.

Sürenin sonunda takımlar oluşturdukları çözümleri sundular ve en iyi çözümler ödüllendirildi. Başarılı sunumlarıyla lisemizden Sarp Erginbilgiç (10F), Duravit firmasında staj ödülünü, Ertuğrul Kıyıcı (11A), fen lisemizden Sinan Keyder (10A) HP para ödülünü almaya hak kazandılar.