Proje İstanbul Fuarı 2012’deydik

2605

Okulumuz, 17-19 Ekim  tarihleri arasında Feshane Uluslararası Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen İstanbul’daki 39 ilçe kaymakamlığı ve diğer kamu kurumlarının projelerinin sergilendiği “Proje İstanbul Fuarı” Beşiktaş Kaymakamlığını temsilen 2 projesiyle katıldı.

Beşiktaş Kaymakamlığı ise ilçede 4 yılda yapılan 400 projeden 40 tanesini sergiledi ve 4 tanesiyle de bu fuara katıldı. Shell Eco-marathon ve TÜBİTAK 2012 Avrupa Bölgesi Kimya Dalı 2.liğini aldığı “Atık Kağıt Peçetelerden Etanol Üretimi ve Dezenfektan Olarak Kullanımı” adlı projeleriyle Fen Lisesi öğrencilerimizden İlknur Öztürk ve Yiğit Kalpaklı Fen Projeleri Koordinatörü Ziya Bahtiyar ve Kimya Bölüm Başkanı Çiğdem Nilüfer Umar ile bu fuarda okulumuz adına Beşiktaş Kaymakamlığını temsil ettiler.

Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi’nde İstanbullularla buluşan Proje İstanbul Fuarı’nın açılış törenine İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Vali Yardımcısı Kazım Tekin, İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, 39 ilçe kaymakamı, ilçe belediye başkanı, il ve ilçe milli eğitim müdürlüğü yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Öğrencilerimiz Avrupa Birliği Bakanlığı Bakan Yardımcısı Alaattin Büyükkaya’ya projeleri hakkında bilgi verdiler ve sohbet ettiler.

[nggallery id=12]