Öğrencilerimizin Tasarladığı Oyun “Hungry Bird Story” App Store’da

1938

İlköğretim Okulu Bilişim Teknolojileri öğretmenlerimiz, gelişen teknolojinin getirdiği yenilikleri kullanarak, öğrencilerimizle farklı ortamlarda farklı projeler gerçekleştiriyorlar.

Bu eğitim öğretim yılında Mobil Yazılım Sosyal Etkinliğini hayata geçiren öğretmenlerimiz, Ekim ayından itibaren 10 öğrencimizle birlikte akıllı telefon ve tabletler için İngilizce oyun geliştirme çalışmalarına  başladılar. Akıllı telefon ve tablet uygulamalarının planlama sürecinde  6 ve 7. sınıf öğrencilerimizle birlikte çalıştılar. Öncelikle oyununun içerik ve hikâyesine karar verdiler.  Öğrencilerimiz kendilerinin tasarlayıp çizdiği farklı karakterler içinden, “Hungry Bird” karakterini seçtiler ve  oyunda yer alacak yiyecekleri tasarladılar. Öğrencilerimiz  ekran görüntülerini oyunun her bir bölümü için ayrı ayrı çizdiler. Tüm bu çalışmalar birleştirilerek “Hungry Bird Story” tamamlandı.

Bilişim Teknolojileri öğretmenimiz Demet Küyük’ün rehberliğinde tamamlanan uygulama, 7 Mayıs 2012 tarihinde Apple Store’da yayına açıldı.

Öğrencilerimiz, kendi oyunlarını tasarlarken, bilgisayarda çizim ve animasyon yapmayı öğrendiler. Yaratıcılıklarını kullanabildikleri ve kendi istedikleri oyunu geliştirebildikleri bir ortamda hem eğlenme hem öğrenme fırsatı buldular.

Oyun iki farklı seçenekte oynanabiliyor. Hikâye bölümü seçilirse ilerlemek için kuşun yiyecekleri toplaması gerekiyor. Her bir yiyecekten en az 20 adet toplanırsa oyun bitiyor. Klasik bölümü seçilirse, istenilen yiyecekle oyun oyuncunun istediği kadar oynanıyor.

http://itunes.apple.com/us/app/hungry-bird-story/id522174938?mt=8

Proje Ekibi: İlbey Kesiktaş 7J, Çağlar Çağlar 7J, Berke Kasar 7J, Kerem Çolak 6D, Emrecan Yılmaz 6D, Alper Sorgun 7G, Enes Ayberk Aydoğmuş 7A, Sarp User 6D,  Selim Bavbek 7B, Berke Akkoca 7F

[nggallery id=2]