Öğrencilerimiz Kariyer Günleri Konferanslarında; Meslek Tanıtımı: İşletme

148

Her iki yerleşkemizde 28 ve 30 Kasım tarihlerinde, 11. ve 12. sınıf öğrencilerimiz, Terakki Vakfı Okulları Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi’nin yürüttüğü “28. Kariyer Günleri” kapsamında gerçekleştirilen “Meslek Tanıtımı: İşletme” konulu konferanslara katıldı.

Öğrencilerimiz, Levent Yerleşkemizde Pinkar Kimya Eş Başkanı İzzet Pinto ile Tepeören Yerleşkemizde de mezunlar derneği üyelerimizden Cem Akgün ile bir araya geldi.

Tepeören Yerleşkemizde gerçekleştirilen söyleşide Akgün, 2000 yılında mezun olduğu Şişli Terakki Lisesi’nin iş hayatına olan olumlu etkilerini, kişisel kazanımlarını, mezuniyet sonrası işletme bölümünü nasıl seçtiğini, bankacılık ve finans kariyerindeki önemli durakları lise öğrencilerimizle paylaştı ve onlardan gelen soruları cevaplandırdı.

Levent Yerleşkemizdeki söyleşide ise 1989 senesinde Terakki Lisesi’nden mezun olan Pinto, üç ana başlığa değindi. Terakki Lisesi öğrenciliği, üniversite ve kariyer seçimleri, aldığı işletme eğitimi ve bu eğitimin şu an yürüttüğü işe katkılarını deneyimleriyle paylaştı.

İzzet Pinto, işletme bölümü hakkında ve içinde eş başkan olarak bulunduğu aile şirketinin gelecek vizyonları konusunda bilgiler paylaştı. Öğrencilerimize; akademik yaşantılarının yanında kulüp çalışmalarına katılmalarını, hobilerini çeşitlendirmelerini, yaşamlarının en az bir döneminde yurtdışı deneyimi kazanmalarını önerdi.

İnteraktif ilerleyen konferans boyunca öğrencilerimizin merak ettikleri sorularını yanıtlayan
Pinto, öğrencilerimize kariyer inşası ve iş deneyimleri konusunda farklı bakış açıları kazandırdı.