Lise Öğrencilerimiz Dünya Matematik Gününü Kutladı

1896

Lise Matematik Bölümümüz, her yıl Mart’ın ilk Çarşamba’sı kutlanan 5 Mart Dünya Matematik Günü için , 3 – 7 Mart tarihleri arasında hazırladıkları Zeka ve Mantık sorularını hafta boyunca hem panoda hem de her katta 2’şer adet olmak üzere duvarlara astılar. Her günün sonunda doğru yanıtlar arasında yapılan çekilişte öğrencilerimize zeka ve mantık oyunları hediye edildi.

Bununla beraber, “Bu Kimdir” köşesinde her gün ünlü bir matematikçinin fotoğraflarıyla birlikte yaptığı çalışmaların anlatıldığı bir pano hazırlandı.

11 – 13 Mart tarihlerinde ise Matematik Bölümümüz, Akıl Oyunları Kulübü ve  Oyun Mühendisliği Kulübü öğrencilerimizle birlikte  1. ve 2. katlarda ikişer masa kurdular.

Oyun Mühendisliği kulübü öğrencilerimiz; birinci masada ‘3 taş oyununu’, ikinci masada ‘Kinta oyununu’ öğrencilerimize tanıtıp oynattılar. Üçüncü masada, ‘3 boyutlu rubik su doku küpü’ oyununu  sıfırdan hazırlayarak yeni bir oyun yaratan Akıl Oyunları kulübü öğrencimiz Ekin Kılıç (Fen11), oluşturduğu yeni oyununun tanıtımını yaptıktan sonra öğrencilerimize oynattı. Dördüncü masada ise ‘Akıl Oyunları kulübü öğrencilerimiz hazırladıkları 5 adet zeka sorusunu öğrencilerimize sordu.

[nggallery id=68]