“Üzülmek Yetmez, Bir Yardım Eli Gerek”

2548

İlkokul Öğrenci Birliği olarak sosyal sorumluluk projeleri kapsamında aldığımız karar doğrultusunda, sokak çocuklarına destek  olmak amacıyla 24-28 Şubat 2014 tarihleri arasında bir kampanya düzenledik. Bu kampanyayı düzenlemekteki amacımız, elde ettiğimiz gelirle sokak çocuklarının ihtiyaçlarını karşılamaktı. Bu doğrultuda Umut Çocukları Derneği Başkanı’yla iletişime geçilerek çocukların ihtiyaçları konusunda bilgi alındı.

Bu ihtiyaçları karşılamak amacıyla velilerimizden yiyecek ve içecek getirmeleri istendi. Getirilen yiyecek ve içeceklerin satışı, kurulan stantta öğrencilerimiz tarafından yapıldı.

Kampanya sonucunda toplam 5.797 TL gelir elde edildi. Elde edilen gelirle, Umut Çocukları Derneğine bağışlanmak üzere Arçelik firmasından 3 adet büyük boy buzdolabı, 1 adet büyük boy derin dondurucu, 1 adet çamaşır makinesi,

1 adet kurutma makinesi ve 1 adet elektrikli süpürge satın alındı.

Kampanyayı düzenleyen öğrencilerimiz 12 Mart Çarşamba günü İlk Adım İstasyonunu ziyaret ederek, Umut Çocukları Derneğine ürünleri teslim ettiler.

Kampanyaya katılan bütün velilerimize ve öğrencilerimize, gösterdikleri yoğun ilgi ve yaptıkları katkılar için teşekkür ederiz.

 

[nggallery id=67]