Nanoteknoloji Uygulamaları Sergisinde Tasarım Ürünümüz Birinci

2302

Levent Yerleşkemizden fen lisesi 9. sınıf öğrencilerimiz Şirin Yağmur Abacı, Deniz Can Temel ile lise 11A sınıfı öğrencilerimiz Mehmet Sinan Yücel, Türker Bayram, Sude Büyükpehlivan, İremsu Şar, Gülce Baydar ve Tolga Aşık’ın Kimya Öğretmenimiz Reşat Saravin’in rehberliğinde tasarladığı “3-D modellerle Bakteri Nanoparçacık Etkileşimi” ürünü, 1 – 2 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Nanoteknolojileri Uygulamalarında Sorumlu Araştırma ve İnovasyon Sergisi’nde birinci oldu. İstanbul okulları ağırlıklı olmak üzere 18 okulun 65 ürünle katıldığı sergi, Boğaziçi Üniversitesi’nin Türkiye koordinatörlüğünü yaptığı Avrupa Birliği projesi “IRRESISTIBLE” kapsamında İTÜ Bilim Merkezi’nde gerçekleşti.

Terakkili gençler, proje ortağı Hollanda, Finlandiya, Almanya, Yunanistan, İsrail, İtalya, Polonya, Portekiz ve Romanya ülkelerinin seçilen ürünlerinin yer alacağı kapanış sergisinde Türkiye’yi temsil edecek.

Projenin amacı, sorgulamaya dayalı fen eğitimi yöntemi ile güncel bilimsel araştırma konularını örgün ve yaygın eğitime dahil ederek bilim ve toplum arasında köprü kurmak.