Meslek Seçimi ve YGS-LYS Bilgilendirme Konferansı

2018

Levent Yerleşkemizden lise ve fen lisesi 11. sınıf öğrencilerimiz ve velilerimiz, 06 – 07 Nisan tarihlerinde “Meslek Seçimi ve YGS-LYS Bilgilendirme Konferansı”nda Psikolojik Danışmanımız Asude Işık Tunca ve Yurtiçi Üniversite Danışmanımız Oktay Aydın’la buluştu. Işık Tunca ve Aydın, kariyer planlaması ve sınav sistemi hakkında öğrenci ve velilerimize bilgi verdi.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimizin düzenlediği konferansta Işık Tunca, geçmiş yıllardan bugüne sınav sistemi, tercihlerin oluşturulmasındaki değişimler ve meslek seçimi sürecinde dikkat edilecek önemli noktaları anlattı. Rekabet ve farklılaşmanın öneminden söz eden Işık Tunca, 9. sınıftan bugüne kadar öğrencilerimize yönelik gerçekleştirilen ve gerçekleştirilecek olan vizyon oluşturmaya yönelik çalışmalardan bahsetti.

Aydın ise YGS-LYS sınavları hakkında teorik bilgilerini paylaştı. 2017 yılında karşılaşılabilecek olası değişiklikleri anlatan Aydın, hazırlık süreci ve meslek seçimi konularında ufuk açıcı önerilerde bulundu.

İki ayrı günde gerçekleştirilen konferans, öğrencilerimizin ve velilerimizin aktif katılımı ve soru-cevaplarıyla sona erdi.