Terakki’de Münazara Maçı

2886

Levent Yerleşkemizden lise öğrencilerimiz ve Ulus Musevi Lisesi öğrencileri, 7 Nisan Perşembe günü Terakki Vakfı Kültür Merkezi K1’de düzenlenen münazara maçında bir araya geldi. “12 Yaş ve üstü çocuklar sosyal güvenceleri sağlanmak koşuluyla çalıştırılabilirler. / ……. çalıştırılamazlar” konulu münazara, “İçerde Çocuk Var “adlı toplumsal sorumluluk projesi kapsamında düzenlendi.

Münazara maçı öncesinde Ulus Musevi Lisesi öğrencilerinden İzel Nahmias ve Mert Kamhi, hapisanedeki çocukların gündelik yaşamıyla ilgili bir sunum yaptı.

Ardından “12 Yaş ve üstü çocuklar sosyal güvenceleri sağlanmak koşuluyla çalıştırılabilirler. / ……. çalıştırılamazlar” konulu dostluk maçı gerçekleşti.

Muhalefet kanadında öğrencilerimizden Deniz Peri (9H), Doruk Şimşek (9H) ve Fen 11 sınıfından Taha Yüksel; hükümet kanadında ise Ulus Musevi Lisesi’nden Mila Franci, Belisa Barakas ve İdil Bensusan yer aldı.

Son derece çekişmeli geçen münzara maçında Gülbin Öner, Hülya Gülaç ve Ali Konbal’dan oluşan jürinin değerlendirmesi sonucu Ulus Musevi Lisesi öğrencileri maçın kazananı olarak seçildi.