Lise Öğrencimiz ESU Public Speaking Yarışması’nda Türkiye 1.si

2245

Levent Yerleşkemizden lise öğrencimiz Ece Özer (11 IB FM), 18 Mart Cuma günü Hisar Okulları’nda gerçekleşen “İnsanların güçlerinden vazgeçmelerinin başlıca nedeni bir güçlerinin olmadığını düşünmeleridir” konulu ESU Public Speaking (Topluluk Önünde Konuşma) Yarışması’nın Türkiye finallerinde birinci oldu. Londra’da 9 – 13 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek “Dürüstlük Kural Gerektirmez” temalı dünya finallerine katılmaya hak kazandı.

The English Speaking Union’ın (ESU) düzenlediği yarışmada topluluk önünde İngilizce hitabet yeteneklerini sergileyen lise öğrencileri; konu başlığı, ifade gücü, sözlü aktarım, vücut dilinin etkili kullanılması, sorulan sorulara doğaçlama cevap verebilme kriterleri açısından değerlendiriliyor.

ESU; İngiltere, ABD ve 50’yi aşkın farklı ülkede faaliyeti bulunan, siyaset dışı, eğitim odaklı, bağımsız bir dernek. Temel amacı, İngilizcenin dünyada gittikçe daha fazla paylaşılan bir dil olarak konumlandığı bir dönemde, küresel diyalog ve karşılıklı anlayış ortamı yaratmak.