Lise Öğrencilerimiz Sosyal Medya Danışmanı Zeynep Gabralı ile Buluştu

2025

Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisimiz, lise öğrencilerimizin üniversite ve meslek seçimlerinde doğru karar verebilmelerine yardımcı olmak için tüm seneye yayarak gerçekleştirdiği 19. Kariyer Günleri etkinliklerinde Levent Yerleşkemizden 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerimizi 2 Aralık Salı günü sosyal medya danışmanı Zeynep Gabralı ile bir araya getirdi.

Üniversitelerin medya ve görsel sanatlar bölümünü inceleyerek  bölümün öğretim üyelerini ve derslerini bilmek gerektiğini söyleyen Gabralı; tasarım, reklam, medya ve görsel sanatların birbirini destekleyen bölümler olduğunu anlattı.

Gabralı, bu alandaki iş olanaklarının çeşitliliğine vurgu yaparak öğrencilerimize neler yapabilecekleri, ne tür işlere odaklanabilecekleri konusunda bilgi verdi. Medya, reklam, televizyon gibi kuruluşlardaki iş imkanından bahsetti.

Rekabet ortamı nedeniyle fark yaratacak kişilik özelliklerinin, yaratıcılığın önemini vurgulayan Gabralı, ne okuduklarının önemli olduğu kadar hangi üniversitede okuduklarının da önemli olduğunu belirterek seçim yaparken neden bu bölümü seçmek istediklerini kendilerine tekrar sormalarını, vereceklerin cevabın son derece önemli olacağını ifade etti.

“Başarı Öyküleri”, “Rektörler, Üniversite Adayları ile Buluşuyor”, “Mesleğe Göz Kırpmak”, “Üniversiteli Olmak”, “Üniversite Gezileri”, “Üniversite Tanıtımları”, “Kariyer Nedir?”, “Sektör Gezisi”, “Sunny Tanıtımı”, “Ders Seçim Konferansı”, “Akademi Terakki’de: Üniversite Dersleri”, “Dekanlarla Buluşma”, “Meslekleri Tanıyalım”, “Tercih Konferansı”, “Tercih Masaları” ise bu sene gerçekleşecek diğer Kariyer Günleri etkinlikleri.

Aralık 2014