Lise Öğrencilerimiz FeTeMM Çalıştayındaydı

1925

Levent Yerleşkemizden 10 IB Fen sınıfından beş öğrencimiz ve kimya öğretmenimiz Birol Binici; Boğaziçi, Gazi ve Georgia State Üniversitelerinin ortak geliştirdiği FeTeMM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) Eğitimi ve Uygulamaları Çalıştay Programına 7 Mart Cumartesi günü katıldı.

Bu çalıştayın amacı; disiplinlerarası uygulamalarla yaratıcılık, problem çözme, analitik düşünme, inovasyon gibi becerileri geliştirmek.

Boğaziçi Üniversitesi Kuzey kampüsü Eğitim Fakültesi Laboratuvarlarında gerçekleşen çalışmanın ilk oturumunda öğrencilerimiz kendilerine verilen malzemelerden yararlanarak tamamen “Yenilebilir Araba” tasarlayıp yarıştılar. İkinci oturumda ise kendilerine verilen  A4 boyutundaki alüminyum folyoyu kullanarak “Batmayan Gemi” yapmak için uğraş verdiler. Günün sonunda bütün sürecin bilim, mühendislik, teknoloji ve matematik boyutlarını değerlendirdiler.

Öğrencilerimizin yaratıcılıklarının ve el becerilerinin yanı sıra temel bilgi ve donanımlarının da ön plana çıktığı programın sonunda öğrencilerimiz katılım sertifikalarını aldılar.