Lise Öğrencilerimiz Bilgi Üniversitesi Kurumsal İlişkiler Direktörü Murat Saydam’la Buluştu

1886

Üniversitede “Uluslararası İlişkiler” bölümünde okumak isteyen lise öğrencilerimiz, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimizin 19. Kariyer Günleri etkinlikleri kapsamında 14 Nisan Salı günü Bilgi Üniversitesi Kurumsal İlişkiler Direktörü Murat Saydam’la bir araya geldi.

Öğrencilerimize hayal kurmanın önemini anlatan Saydam, hem ayakları yere sağlam basmak hem de yıldızlara uzanmak gerektiğini belirterek hayal kurmaktan hiçbir zaman vazgeçmemelerini söyledi. Üniversite yıllarında okulun tüm olanaklarından yararlanmanın önemini vurgulayan Saydam, öğrencilerimizin üniversite yıllarında iş hayatına adım atmalarını, çevrelerini genişletmelerini önerdi.

Uluslararası İlişkiler mezunlarının bürokrat, ateşe, büyükelçi, akademisyen olabileceklerini, bunun yanı sıra gazetecilik, insan kaynakları ve bankacılık sektörlerinde de önemli görevler yürütebileceklerini anlatan Saydam,
yüksek lisans seçimlerine göre iş olanaklarının da değişebileceğini dile getirdi.

Merak ve bilgi açlığından bahseden Saydam, sürekli öğrenmelerini ve öğrendiklerini hayat tecrübeleriyle birleştirmeleri gerektiğini anlattıktan sonra söyleşisini bitirdi.

Haziran ve temmuz ayında gerçekleştireceğimiz diğer etkinlikler; “Mesleğe Göz Kırpmak”, “Üniversite Gezileri”, “Sektör Gezisi”, “Meslekleri Tanıyalım”, “Tercih Konferansı” ve “Tercih Masaları”.