Liceo Darwin Scientifico Öğrencileri Terakki’deydi

1670

İtalya Öğrenci Değişim Programımızın ilk aşamasını geçtiğimiz Ocak ayında Torino’da Liceo Darwin Scientifico okulunda gerçekleştirmiştik. Programın ikinci aşamasını 09 – 15 Mart  tarihlerinde lise ve fen lisesi öğrencilerimizle İstanbul’da  tamamladık.

Bir hafta boyunca okul içinde ve dışında çeşitli aktivitelere katılan Liceo Darwin Scientifico öğrencileri, ilk önce Terakki’de öğrencilerimizin öğretmenlerimizle birlikte hazırladığı Kimya ve Biyoloji deneylerine katıldılar, voleybol ve futbol maçları yaptılar. Misafirlerimiz öğrencilerimizle beraber 3 saatlik resim çalışması yaparak Torino ve İstanbul’daki deneyimlerini sanatsal bir çalışmayla ifade ettiler.

Misafirlerimiz öğrencilerimizle birlikte İstanbul’un tarihi ve turistik yerlerinden Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Camii, Hipodrom Meydanı, Yerebatan Sarnıcı, Kapalı Çarşı ve Mısır Çarşısı’nı  ve İstanbul Modern’i gezdiler.

Öğrencilerimizin kültürel gelişimlerine katkısı olan, farkındalıklarını artıran, dünya görüşlerini şekillendiren ve ömür boyu dostluklar kurmalarına fırsat veren öğrenci değişim programlarımız önümüzdeki yıllarda da devam edecek.