İlkokul Öğrencilerimizden Eko-Okul Sloganları

3594

1 – 4. sınıf öğrencilerimizin katıldığı, 23 Ekim – 09 Kasım tarihleri arasında düzenlenen “Tüketim Alışkanlıklarımız” konulu Eko-Okul Slogan yarışmamız sonuçlandı.

Her şubeden birer slogan seçilerek Eko-Okul komitesine iletildikten sonra komite üyeleri, sloganları değerlendirdi. Seçilen sloganlar; “Dünya benim geleceğim, korumak benim görevim!/The earth is my future, protecting it is my duty!” (1C), “Tüketme biriktir, Dünya senindir!/Don’t consume, save. The earth is yours ” (2G), “Bilinçli tüketim, iyi gelecek!/Using wisely for a good future!” (3G) ve “Dünya ellerinde, gereksiz tüketime hayır de! The earth is in your hands. Say “No” to unnecessary consuming!” (4C) oldu.

Kazanan sınıflarımızdan Eko-Tim öğrencileri, sınıfları adına başarı sertifikalarını aldı.

Öğrencilerimiz, 1, 2 ve 3. sınıflarımızda seçilen sloganlarla Plastik Sanatlar Bölümümüz rehberliğinde bez afiş tasarımı yapacak. 4. sınıflarımız düzeyinde seçilen sloganla da Bilişim Teknolojileri dersi kapsamında kasım-aralık aylarında afiş tasarım yarışması düzenlenecek.

Tüm sınıflara ait sloganlar afiş olarak basılıp okulun çeşitli alanlarında sergilenecek ve yıl boyunca Eko-Okul çalışmalarında kullanılacak.

Terakki’de 2011-2012 öğretim yılından itibaren Eko Okullar Programı yürütülüyor. Eko-Okullar Programı anaokulu ve ilköğretim okullarında çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir program. Bu program, okullarda ISO 14001/EMAS üzerine kurulmuş bir çevre yönetim sisteminin uygulanmasını sağlıyor. Çocuklar bu program sayesinde yaşadıkları çevreye olan sorumluluklarını öğreniyorlar. İçinde bulundukları toplumu çevre duyarlılığı konusunda bilgilendirmek için çalışıyorlar.