IB Öğrencilerimiz Edirne’deki Çocuk ve Gençlerle Buluştu

1997

Levent Yerleşkemizden 10 ve 11 IB sınıflarından 24 öğrencimiz ve iki öğretmenimiz; Uluslararası Diploma Programı’nın (The International Baccalaureate Diploma Programme) Yaratıcılık, Etkinlik, Toplum Hizmeti (Creativity, Action, Service – CAS) Projesi kapsamında FMV Ayazağa Işık Lisesi, Enka Lisesi ve Üsküdar Amerikan Lisesi öğrencileriyle birlikte 10 Nisan Cuma günü Edirne’de Mithat Paşa İlköğretim Okulu’nda ve 11 Nisan Cumartesi günü Edirne’deki devlet koruması altındaki çocuk ve gençler ile Sella Turcica At Çiftliği’nde çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiler.

Öğrenciler, 05 – 06 Aralık tarihlerinde yaptıkları ilk ziyarette Mithat Paşa İlköğretim Okulu’nun ihtiyaç listesini belirlemişti. 10 Nisan Cuma günü ise Mithat Paşa İlköğretim Okulu’na ikinci kez giden öğrenciler; okulun duvarlarını boyadılar, oyun alanı oluşturdular, ebru çalışması ve sportif aktiviteler yaptılar, okulun kitap, sandalye, projeksiyon ve ses sistemi ihtiyaçlarını giderdiler.

11 Nisan Cumartesi günü ise Sella Turcica At Çiftliği’nde Tut Elimi Derneği’nin desteğiyle devlet koruması altındaki öğrencilerle bir araya gelerek “Duvarları Yıkalım” projesi gerçekleştirdiler. Bu proje kapsamında öğrenciler, duvarları boyama ve ebru sanatı etkinlikleri dışında ip çekme ve ip atlama yarışmaları düzenlediler, sabun yaptılar, ata bindiler, futbol oynadılar ve dans ettiler.