IB Film Dersi Öğrencilerimiz Mezunlarımızla Buluştu

1683

Levent Yerleşkemizden lise 10 ve 11 IB TM Film dersi öğrencilerimiz, 17 Aralık Perşembe günü iki oturumda çevrim içi düzenlenen Virtual Student Meetings (Online Öğrenci Buluşmaları) etkinliğimizde mezun öğrencilerimizle bir araya geldiler.

IB Film öğretmenimiz Gonca Özmen’in moderatörlüğünde gerçekleşen etkinlikte, davetli konuşmacılarımız 2018-2019 IB mezunu öğrencilerimizden Cemre Akın ve Emre Özülkü, etkili bir film portfolyosu hazırlama ve kısa film çekme konularında örneklerle ve sorularla zenginleştirdikleri interaktif bir çalışma yürüttüler.

Online Öğrenci Buluşmaları adlı etkinliğimizin ilk oturumunda Cemre Akın ve Efe Özülkü, bireysel olarak hazırlamış oldukları portfolyo filmleri ve portfolyo raporları bağlamında deneyimlerini paylaştılar. Film dersinin içeriği kapsamında ürettikleri özgün sanatsal çalışmalarının güçlü ve geliştirilmesi gereken yanlarını, eksiklerini, yaptıklarını ve yapamadıklarını detaylandırarak anlattılar.

Bu süreçte kullandıkları araçları ve programları, yaratıcılıklarını nasıl geliştirdiklerini, film dersinin kazanımlarını ve bu kazanımların üniversite yaşantılarına olan katkılarından söz ettiler. Etkinliğimizin ikinci oturumunda ortaklaşa çektikleri 7 dakikalık kısa filmlerini göstererek sanatsal üretimde yaratıcı kararlar alma ve bunları gerçekleştirme konusunu irdelediler.

Film dersini almakta olan 10 ve 11. sınıf öğrencilerimizin sorduğu her bir soruya detaylı cevaplar veren, düşüncelerini örnekler ve uygulamalarla da destekleyen konuşmacılarımız Cemre Akın ve Efe Özülkü, öğrencilerimizin kısa film çekme ve portfolyo oluşturma becerilerini geliştirmelerine yararlı olacak bir çalışma gerçekleştirdiler.