Eko-Okul Sloganımız “Dönüşüm Gelecekte, Gelecek Elimizde”

2674

Tepeören Yerleşkemizden anaokulu çocuklarımızla ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizin katıldığı ve 03 – 06 Kasım tarihleri arasında düzenlenen “Çöp-Atık-Geri Dönüşüm” konulu eko-slogan yarışması sonuçlandı.

Sınıf rehber öğretmenlerimiz, ön değerlendirme sonucu seçtikleri sloganları eko-komiteye iletti ve Eko-Okul komite üyeleri sloganları değerlendirerek kazanan sloganı belirledi.

Öğrencimiz Tuana Karadağ (4A), “Dönüşüm Gelecekte, Gelecek Elimizde.” sloganıyla yarışmanın kazananı oldu ve 13 Kasım Cuma günü, bayrak töreninde başarı sertifikasını aldı. Seçilen bu slogan, bilişim teknolojileri dersinde yapılacak eko-okul tişört ve bez çanta tasarımlarında kullanılacak. Diğer sınıflarımızın sloganları da okulumuzun çeşitli alanlarında sergilenecek ve yıl boyunca eko-okul çalışmalarında yer alacak.

Terakki’de 2011-2012 öğretim yılından itibaren Eko Okullar Programı yürütülüyor. Eko-Okullar Programı anaokulu ve ilköğretim okullarında çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir program. Bu program, okullarda ISO 14001/EMAS üzerine kurulmuş bir çevre yönetim sisteminin uygulanmasını sağlıyor. Çocuklar bu program sayesinde yaşadıkları çevreye olan sorumluluklarını öğreniyorlar. İçinde bulundukları toplumu çevre duyarlılığı konusunda bilgilendirmek için çalışıyorlar.