Destination Imagination Kulübü Öğrencilerimizin Bölge Birinciliği

1970

Uluslararası bir organizasyon olan Destination Imagination’ın 22 – 23 Şubat tarihlerinde düzenlediği “İstanbul Avrupa Yakası Bölge Finalleri” nde Destination Imagination Kulübü öğrencilerimiz birinci oldu.

Arın Kanber (6C), Eren Taşdemir (6K), Fermude Neşe Ürkmez (7B), Yasemin İdil Bora (7C), Ata Ulusoy (7H) ve Sarp User (8D)‘den oluşan altı kişilik okul takımımız TERAKKİ TIGERS, bu Bölge Birinciliği ile 22 – 23 Mart tarihlerinde yapılacak Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.

Takım çalışması, problem çözme, yaratıcı ve eleştirel düşünme, risk alma, işbirliği, sabırlı olma, dayanıklılık ve etik anlayışın ön planda olduğu bu etkinlikte 55 takım, “Teknik”, “Bilim”, “Güzel Sanatlar”, “Doğaçlama”, “Yapısal”, “Sosyal Sorumluluk Projesi” ve “Yükselen Yıldız” başlıklarındaki 7 farklı görevden birini seçtiler. “Teknik” görevinde yarışan öğrencilerimiz, seçtikleri görevde yaptıkları çalışma ve anlık çözüm becerilerini test eden performansları sonucunda, kendi görevlerinde en yüksek puanı alan takım oldu.

[nggallery id=60]