Benim de Söyleyeceklerim Var

2590

Her iki yerleşkemizde ortaokul 6. sınıf öğrencilerimiz, Türkçe derslerinde hazırlıklı konuşmalarını görsellerle destekleyerek sundular. Öğrencilerimizin hazırlıklı sunum becerilerini geliştirmek, güzel ve etkili konuşabilmelerini sağlamak için düzenlenen etkinlikte; her sınıftan sunum ölçütlerine göre seçilen sınıf temsilcileri, performanslarını 25 – 26 Şubat tarihlerinde yarı finalde sergiledi. Finale kalan öğrenciler; toplumda farkındalık yaratmak amacıyla “sosyal medya, küresel ısınma, sağlıklı yaşam, Türkçenin doğru kullanımı, çevre kirliliği, engellilerin hakları…” konularında hazırladıkları konuşmalarını 6 Mart Cuma günü “Benim de Söyleyeceklerim Var” etkinliğinde gerçekleştirdi.

Yapılan etkinlikle bir konuyla ilgili araştırma ve sorgulama yapabilme, konuşurken beden dilini, ses ve mimiklerini etkili kullanabilme, dinleyicileri ikna etme ve sunum yapabilme becerilerini sergileyen öğrencilerimiz; jüri üyeleri tarafından sunum ölçütlerine göre değerlendirildi.

Tepeören Yerleşkemizde 5A sınıfından Mithat Cino’nun piyano performansıyla başlayan sunumlarda 6B sınıfı öğrencilerinden Nisan Yalçınkaya “E Kitabın Yararlar ve Zararları” konulu konuşmasıyla Birinci, 6C sınıfından “Hayvan Hakları” konulu konuşmasıyla Aydilge Ağırman İkinci, 6B sınıfından “Küresel Isınma” konulu konuşmasıyla Özgür Duçe Üçüncü oldu.

Levent Yerleşkemizde 6A sınıfından Bartu Aslan “Türkçenin Doğru ve Etkin Kullanımı” konulu konuşmasıyla Birinci, 6H sınıfından Ezgi Oran “Engellilerin Hakları” konulu konuşmasıyla İkinci, 6C sınıfı öğrencilerinden Zeynep Su Cüretlibatır “Çevre Kirliliği” konulu konuşmasıyla Üçüncü oldu.