"Bach Sihirli Müzik Kutusu” Müzikalinde Çocuklar Klasik Müzik ile Buluştu

2622

Terakki’nin Sahne İstanbul işbirliği ile gerçekleştirdiği Çocuk Müzikalleri projesinin üçüncüsü “Bach Sihirli Müzik Kutusu” müzikali, Terakki Vakfı Kültür Merkezi K1’de seyircisiyle buluştu.

Projenin ilk prodüksiyonlarından “Mozart ve Perileri”’ ile “Beethoven ve Düşler Ülkesi”  müzikallerinin küçük oyuncuları ve “Bach Sihirli Müzik Kutusu” oyuncuları galada bir araya geldi.

Kokteyl ile başlayan gala gecesinde, projenin süreçlerinin anlatıldığı “Müzikal Yolculuğu” adlı kısa film gösteriminin ardından çocuk müzikali “Bach Sihirli Müzik Kutusu” sergilendi.

Eski bir oyuncak dükkanına gizlice giren çocuklardan birinin, oyuncakların canlandığına inanmasını ve diğer arkadaşlarını da buna inandırmaya çalışmasını konu eden müzikal, çocukların yardımına koşan ve sihirli müzik kutusundan yayılan Bach ezgilerinden oluşuyor.

Müzikalin finalinden sonra Müzik Bölümü Başkanımız Aykut Yılmaz’ın sahneye davet ettiği TERAKKİ Müzikal Oyuncuları’na “katılım belgesi” ve “anı kristali” verildi.

Terakki Vakfı Okullarının çocukları klasik müzikle buluşturduğu ve bu alanda okul – prodüksiyon işbirliğinde gerçekleştirdiği ilk ve tek olan bu projede çocuklar, profesyonellerle aynı sahneyi paylaştı.

Facebook Resim Galerisi