Amerika'daki Uzay Eğitimim

2047
Hulya Yesilyurt (Turkey) Team Destiny (Alpha Mission Training) Day 2 of the Honeywell Educators at Space Academy at the US Space and Rocket Center in Huntsville, Alabama, Friday, June 17, 2016

ABD Uzay ve Roket Merkezi (U.S. Space & Rocket Center -USSRC) ve Honeywell (NYSE:HON) işbirliği ile 08 – 21 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen 5 günlük öğretmen eğitimi programı ile keşif odaklı STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) laboratuvar eğitimleri, senaryo içerikli uzay görevleri, karada ve suda hayatta kalma eğitimleri, takım çalışmalarını kapsayan simülasyon eğitimleri ve interaktif uçuş eğitimleri aldım.

Dünyanın farklı kültürlerinden ve eğitim sistemlerinden gelen öğretmenlerle tanışarak gerçekleştirdiğimiz takım çalışmaları ile bilgi ve tecrübelerimizi paylaşma fırsatımız oldu.

Bu program sayesinde, fen bilgisi öğretmeni olarak öğrencilerime ileride astronomi ve bilimle uğraşmaları konusunda ilham kaynağı olacağım için heyecanlıyım. Okulumda öğrencilerime ve meslektaşlarıma yaşam boyu öğrenmeye teşvik edici birçok deney ve aktiviteleri aktarabilecek olmam gurur verici.

Hulya Yesilyurt (Turkey) Team Destiny (1/6th Chair) Day 3 of the Honeywell Educators at Space Academy at the US Space and Rocket Center in Huntsville, Alabama, Saturday, June 18, 2016.

Bu programa katılmamı sağlayan, her türlü program içeriği ve iletişim konusunda desteklerini esirgemeyen, bundan sonraki mesleki gelişim kariyerimde önemli yer tutacak bir deneyim yaşatan Honeywell ailesine çok teşekkürler.

Hülya Yeşilyurt
Ortaokul Fen ve Teknoloji Öğretmeni
Terakki Vakfı Okulları