7. Sınıflarımızda Deney Yarışması

2563

7. Sınıflar Arası Deney Yarışmamız, Levent Yerleşkemizde 8 Mart Çarşamba günü, Tepeören Yerleşkemizde 22 Mart Çarşamba günü fen laboratuvarlarında gerçekleşti. Öğrencilerimiz, gönüllü olarak yer aldığı yarışmada 5, 6 ve 7. sınıf konularını kapsayan deneyleri yaptılar.

Yarışmada değerlendirme, Fen Bilimleri öğretmenlerimizden oluşan bir komisyon tarafından gerçekleştirildi. Yarışmada; deneyin amacını anlama, yöntem ve tekniğe karar verebilme, deneyi uygulayabilme, deneyi zamanında tamamlama, etkili deney raporu yazabilme gibi kriterlerin yanında, takım çalışması, iletişim dili, bilimsel beceriler de değerlendirildi.

Yarışmada birinciliği elde eden öğrencilerimiz; Levent Yerleşkemizden 7 F sınıfını temsil eden Deniz Meydan, Duru Hamutçu ve Ece Karasu; Tepeören Yerleşkemizden 7 A sınıfını temsilen Ata Özdoğru ve Elmas Zeynep Bamyacı oldu.

Levent Yerleşkemizde ikinci olan takım 7 D sınıfı ve öğrencileri Duru Çağla Yeşilyurt, Aslı Türkölmez ve Buse Mehmetli; üçüncü olan takım ise 7 G sınıfı ve öğrencileri Derin Şimşek, Zeynep Ark ve Pelin Baran’dı. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize katılım belgesi verildi.