6. Sınıf Öğrencilerimiz Almanya'daki Mathematikum Müzesi ve Legoland'deydi

1946

Levent Yerleşkemizden 6. sınıf öğrencilerimiz, 16 – 19 Mayıs tarihleri arasında Ortaokul Matematik Bölümümüzün organizatörlüğünde Almanya’daki Matematik Müzesi, Legoland ve BMW müzesini gezdi.

Almanya’nın Gießen şehrinde her yıl yüz binlerce, her yaştan ziyaretçinin ilgisini çeken “Mathematikum” adlı deneysel matematik merkezinde öğrencilerimiz; formüller, denklemler, sayılar ve semboller yerine, kişisel deneyimlerini kullanarak matematik öğrendiler. Matematiksel deneyler aynalar, Leonardo köprüsü, sabun filmleri ve bulmacalarla farklı ve eğlenceli matematik keşifleri yaşadılar.

Stuttgart ile Münih arasında bulunan ve Almanya’nın en eğlenceli tematik parklarından biri olan Legoland’de Roller Coster hız treni, Su Atraksiyonları gibi çeşitli aktivitelere katılıp Lego Fabrikası ve  Avrupa’nın en önemli şehir ve anıtlarının 20’de 1 büyüklüğünde 25 milyon lego parçasından oluşturulmuş minyatürlerini gördüler.

Frankfurt ve Münih şehir turları ile Goethe’nin Evi, Frankfurt Katedrali, Römer, Commerzbank Kulesi, eski belediye sarayı, yeni belediye sarayı, Meryem Ana Kilisesi’ni gezen öğrencilerimiz, son olarak 1916 yılında kurulan otomobil, motosiklet, motor ve bisiklet üreticisi  BMW’nin müzesini ve son modellerinin bulunduğu BMW Welt’i ziyaret ettiler.

 “6. Sınıf Öğrencilerimiz Mathematikum Müzesi  ve Legoland için Almanya’daydı” adlı Facebook fotoğraf albümümüze buradan ulaşabilirsiniz.