4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Terakkililer

313

Her iki yerleşkemizde anaokulu ve ilkokul öğrencilerimiz, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü etkinliklerine katıldı. Etkinlikler, öğrencilerimize hayvan sevgisini aşılamak, hayvanları korumalarını ve hayvan haklarına saygı duymalarını sağlamak, aynı zamanda da sosyal sorumluluk bilinci kazandırmak amacıyla gerçekleştirildi.

Anaokulu öğrencilerimiz, “Hayvanlar Bizim Dostlarımız” etkinliğine kendi hazırladıkları kostüm ve aksesuarlarla katıldı. Öğrencilerimiz etkinlikte şarkılar söyleyip, dans ederek yaratıcı drama öğretmenlerinin anlattığı hikayelere rol canlandırmalarıyla eşlik etti.

İlkokul 1. ve 2. sınıf öğrencilerimiz yaratıcı drama ders saatinde düzenlenen “Dostlarımız Partisi” etkinliğine, tasarladıkları farklı hayvan kostümleri ve aksesuarları ile okula gelerek katıldı.

İlkokul 3. sınıf öğrencilerimizin katılımıyla, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde “Dostlarımız Fotoğraf Sergisi” düzenlendi. Öğrencilerimizin evcil hayvanlarıyla veya sokak hayvanlarını beslerken çektikleri fotoğraflar, slayt gösterisi şeklinde sınıf koridorlarında yer alan barkovizyonda sergilendi.