19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı Coşkuyla Kutladık

854

Her iki yerleşkemizde anaokulundan liseye tüm öğrencilerimiz, 16 – 18 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla kutladı.

Öğrenci Birliğimiz; Müzik, Beden Eğitimi ve Plastik Sanatlar bölümlerimizle iş birliği yaparak etkinlikler düzenledi. Açık alanda gerçekleştirilen konser, jimnastik ve dans gösterisiyle başlayan etkinliklerin ardından “Oyun ve İş Birliği Sportif Takım Oyunları”  ve “Açık Atölye” gerçekleşti.

Anaokulu çocuklarımız, öğretmenleriyle Atatürk ve Spor konulu kitaplar okudu, spor yapmanın hayatımızdaki önemi üzerine sohbet ettiler. Atatürk’ün Samsun’a çıkışı konulu sunumlar izlediler, yoga yaptılar.

İlkokul öğrencilerimiz; balon taşıma, mendil kapmaca, pinpon topu taşıma, çuval yarışı gibi istediği istasyonu seçen öğrencilerimiz, eşleştikleri sınıfla oyunlarını oynadılar. Daha sonra ortaokul öğrencilerimizle, ellerinde bayrak, dillerinde marşlarla yaptıkları kortej yürüyüşle Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve özgürlük mücadelesine katılan her bir vatandaşımızı sevgi ve saygıyla andılar.


Kortej yürüyüşünü izlemek için: https://youtu.be/vmEeJocLD_8

Ortaokul öğrencilerimiz, konser, jimnastik, dans gösterileri ve resim etkinlikleri gerçekleştirdi. Ortaokul 7. sınıf öğrencilerimiz Teknoloji ve Tasarım dersinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı konulu “Logo Tasarımı” çalışmaları, lise öğrencilerimiz ise Görsel Sanatlar dersinde resim, heykel, vitray ve mozaik çalışmaları yaptılar. Ayrıca, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilerimiz ay boyunca düzenlenen Voleybol, Masa Tenisi, Futbol, Basketbol turnuvalarına katıldılar.

Daha sonra lise Terakki Rock Orkestralarımız arkadaşlarına konser verdi.

 

Tüm fotoğraflarımızı buradan görebilirsiniz.