Yeni Yıl Hediyesi Kampanyamız

2137

Levent Yerleşkesi İlkokul Öğrenci Birliği olarak, bu sene de yeni yıl heyecanını sadece yakın çevremizle değil, farklı okullardaki arkadaşlarımızla paylaşmak, aynı zamanda da bir sosyal sorumluluk projesini gerçekleştirmek istedik. Bu amaçla Üsküdar ilçesi Şehit Salih Alışkan İlkokulunda bulunan 50, Rize ili Çamlıhemşin ilçesi Topluca köyü İTO Şehit Binbaşı Ömer Aktuğ İlkokulunda bulunan 2, Ardahan ili Hanak ilçesi Atatürk İlkokulu ve Ortaokulunda bulunan 104 toplam 156 öğrenci belirleyerek, bir “yeni yıl hediyesi kampanyası” düzenledik.

Etkinliğin ilk adımı olarak ilkokul danışmasında “hediye ağacı” adı verdiğimiz bir ağaç oluşturduk. Hediye ağacının dallarına adı geçen ilkokulun her öğrencisi için beden ölçüleri ve bot numaraları yazılı iki kart astık. Etkinliğimiz öğrencilere duyurulduktan sonra kampanyamıza destek vermek isteyen anne-babalarımız okula geldiler. Hediye ağacına asılı kartlardan alarak seçtikleri öğrencilere hediyeler aldılar.

Alınan hediyeler velilerimiz tarafından bize teslim edildikten sonra paketlerin kolilenmesi için çalışmalara başladık. Öğrencilerimiz bütün kolilerin hazırlanması ve düzenlenmesinde aktif görev aldılar. Kolilerin teslim edilmesinin yeni yıldan önce olması için bütün imkânlarımızı seferber ettik.

24 Aralık Pazartesi günü, Ardahan ili Hanak ilçesi Atatürk İlkokulu ve Ortaokulunun, 25 Aralık Salı günü Rize ili Çamlıhemşin ilçesi Topluca köyü İTO Şehit Binbaşı Ömer Aktuğ İlkokulunun hediyelerini kargoya verdik. 27 Aralık Perşembe günü Üsküdar ilçesi Şehit Salih Alışkan İlkokulunda gittik. Bizi karşılayan okul müdürleri kampanyamızdan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Daha sonra hediyelerimizi teslim ettiğimiz sınıf temsilcileriyle bir araya geldik. Onlar da bizi orada görmekten çok mutlu oldular. Onlarla tanışıp sohbet ettikten sonra aldığımız hediyeleri teslim ettik.

Yeni bir yıla girmenin getirdiği mutluluğu başkalarıyla paylaşmak ve oradaki öğrencilerle bir arada olmak bizi çok mutlu etti.

Bu kampanyanın amacına ulaşmasında pek çok kişi aktif rol oynadı. Kampanyanın başından sonuna kadar bize destek olan okul yönetimimize, hediyelerin alınmasındaki destekleri için velilerimize, kolilerin hazırlanması sırasında öğrencilerimize, kolilerin nakliyesini sağlayan Okul Aile Birliğimize, kolilerin teslimi sırasında verdikleri emek için çalışanlarımıza, çok teşekkür ederiz.

Yeni etkinliklerde buluşmak dileğiyle…