Velilerimiz “Parents ELT Day” Sunumlarında Öğretmenlerimizle Buluştu

902

Her iki yerleşkemizde anaokulu 6 yaş ve ilkokul 1. sınıf velilerimiz, 19 ve 26 Ekim tarihlerinde “Parents ELT (English Language Teaching) Day” sunumlarında İngilizce öğretmenlerimizle bir araya geldi.

Çocuklarımızın İngilizce dil gelişimleri için okulumuzda yürütülen programların yanı sıra, okul dışında geçen zamanların değerlendirilmesinin de önemli olduğu düşüncesiyle düzenlenen sunumda öğretmenlerimiz, okul ortamı dışında yabancı dil gelişiminin nasıl desteklenebileceği konusunda örnek etkinliklerin neler olduğunu aktardı.

Bu etkinlikler; kelime öğrenme ve tekrar çalışmaları, dinleme becerilerini geliştirmek için yapılabilecek çalışmalar ve sesletim çalışmalarına dairdi. Ayrıca öğretmenlerimiz,  okul ortamında kullandıkları ve evde de oynanabilecek oyunları uygulamalı olarak gösterdi.

Böylece velilerimiz hem evde destek olmak için neler yapabilecekleri konusunda bilgi edinmiş hem de örnek gösterilen etkinliklere aktif olarak katılım sağlayarak öğretmenlerimizle eğlenceli bir vakit geçirmiş oldu. Sunum sonrasında öğretmenlerimiz sunumda yer alan örnek etkinlikler ve ekstra kaynaklarla ilgili hazırlanan çevrimiçi kitapçığı da velilerimizle paylaştı.