Terakkili’ye Liseler Arası İngilizce Güzel Konuşma Yarışmasında İkincilik

2591

Levent Yerleşkemizden lise öğrencimiz Bahar Ece Sarsın (10A), 29 Mart Cuma günü Işık Okulları’nın gerçekleştirdiği “Human Rights” konulu “Public Speaking Competition – İngilizce Güzel Konuşma Yarışması”nda “Name it Correctly” konuşmasıyla İkinci oldu. İstanbul’daki lise 10. sınıf öğrencilerinin topluluk önünde İngilizce olarak kendilerini ifade edebilme becerilerinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen bu yarışmaya 22 okul katıldı.

Öğrenciler konu başlığı, ifade gücü, sözlü aktarım, vücut dilinin etkili kullanılması, sorulan sorulara doğaçlama cevap verebilme kriterleri açısından değerlendirildi.

Öğrencimiz bu deneyimin ona kazandırdıklarını şu şözlerle ifade etti: “Public Speaking’e bu sene başladım. Bir başlık altında ve sadece beş dakikada tüm söylemek istediğimi ifade etmek benim için ciddi bir tecrübeydi. Konuşmamızın içeriği dışında jestlerin, göz teması ve ses tonunuz karşımızdaki insanı etkileyebilmek için olması gereken çok önemli unsurlar ve ben bu yeteneğimi yaşadığım deneyimle daha da güçlendirdiğimi inanıyorum. Bunun yanı sıra, her katılımcının “Human Rights (İnsan Hakları)” başlığı altında tamamen tesadüf olarak başka konuları ele alması çok ilginçti.”