Terakkililerin Nesin Matematik Köyü Gezisi

3409

Her iki yerleşkemizden ortaokul 5 ve 6. sınıf öğrencilerimiz, 12 – 15 Nisan tarihleri arasında İzmir Şirince’de bulunan Nesin Matematik Köyü’ndeydi.

Ortaokul Matematik Bölümümüzün düzenlediği gezide Prof. Dr. Ali Nesin’le tanışan öğrencilerimiz, üç gün boyunca matematik dersleri aldı. Dersler esnasında, üst düzey becerilerini geliştirmeye yönelik matematik problemlerine yoğunlaşarak, sistemli düşünebilme ve yazabilmenin, sonuca ulaşmadaki önemini fark ettiler. Bir problemin çözümü için emek vermenin, pes etmemenin, keşifler yapabilmek ve başarıya ulaşabilmek için ne kadar önemli olduğunu kavradılar.

Matematik köyünde geçirdikleri süre için, tabaklarına sadece yiyecekleri kadar yemek alan, yemek bitiminde tabağını temizleyip kaldıran, kendi yatağını ve odasını temiz tutmanın sorumluğunu taşıyan öğrencilerimiz, Nesin Matematik Köyü’nde çok özel, inanılmaz ve unutamayacakları keyifli günler geçirdiklerini ifade etti. Boş vakitlerinde satranç turnuvası yapan, masa tenisi oynayan, piyano çalan ve dinleyen öğrencilerimiz dünya mirası olarak kabul edilen tarihi Efes antik kentini de gezme fırsatı buldu.

Etkinlikle ilgili tüm fotoğrafları görmek için tıklayınız