Terakkililer İngiltere’deydi

2326

Her iki yerleşkemizden öğrencilerimiz, İngiltere’nin başkenti Londra’da dil becerilerini pekiştirip aynı zamanda İngiliz kültürüne dair öğrenmiş oldukları bilgileri yerinde gözlemleme ve değerlendirme fırsatı buldular.

Lise hazırlık sınıfı öğrencilerimiz 12 – 17 Ocak, ortaokul 6 ve 7. sınıf öğrencilerimiz 26 – 30 Ocak tarihleri arasında Londra’da Madam Tussauds, Greenwich, Hampton Court, London Eye, Shakespeare’s Globe Theatre, Sherlock Holmes Müzesi, British Museum, Natural History Museum gibi birçok turistik ve tarihi öneme sahip bölgeyi gezdiler.

Lise hazırlık sınıfı öğrencilerimiz, gezi süresince aldıkları derslerin yanı sıra dil becerileri ve düzeyi dikkate alınarak hazırlanmış etkinlik ve aktiviteleri tamamlamaya çalıştılar. Ortaokul öğrencilerimiz ise İngiliz kraliyet ailesinin yaşadığı Buckingham Sarayı’nı ziyaret ettikten sonra Thames nehrinde yapılan bot turuyla İngiltere tarihi hakkında bilgi sahibi oldular. Bu gezide Oxford şehrinde yer alan üniversiteleri tanıma şansı da elde eden öğrencilerimiz, üniversite kampüsü içerisinde bulunan Harry Potter filminin çekildiği yerleri görerek yarıyıl tatilinin bir kısmını çeşitli kültürel ve eğlenceli aktivitelerle geçirdiler.

Londra gezilerinden tüm fotoğrafları buradan izleyebilirsiniz.