Terakkililer İngiliz Kültürünü Yakından Tanıdı

2151

Her iki yerleşkemizden lise hazırlık sınıfı öğrencilerimiz, 11 – 16 Ocak tarihleri arasında İngiltere’nin başkenti Londra’da 6 gün geçirdiler. Bu süre esnasında, öğrencilerimiz daha önceden edinmiş oldukları dil becerilerini pekiştirip aynı zamanda İngiliz kültürüne dair öğrendikleri bilgileri yerinde gözlemleme ve değerlendirme fırsatı buldular.

Öğrencilerimiz Londra’da Buckingham Sarayı, Madam Tussauds, Greenwich, London Eye, Shakespeare’s Globe Theatre, Sherlock Holmes Müzesi, British Museum, Natural History Museum gibi birçok turistik ve tarihi öneme sahip bölgeyi İngiliz rehber Richard Cerquera eşliğinde gezdiler. Globe Theatre’da Macbeth üzerine bir çalıştaya katıldılar. Greenwich’te bilgilendirici bir belgesel izlediler. Gezi süresince öğrencilerimiz, sabah ve akşam dersleri alarak gezi programına paralel olarak ve öğrencilerimizin dil becerileri ve düzeyi dikkate alınarak hazırlanmış etkinlik ve aktiviteleri tamamlamaya çalıştılar. Gezi yerlerinde öğrencilerimiz sorumlu oldukları çalışmaları tamamlamak için rehber öğretmen eşliğinde İngilizce bilgi ve becerilerini aktif olarak kullandılar, hem akademik, hem de sosyal becerilerini geliştirme fırsatı buldular.

Oldukça verimli ve başarılı geçen bir Londra gezisi ardından öğrencilerimiz amaçlanan tüm hedefleri gerçekleştirmiş olarak bir dahaki programda tekrar buluşmak umuduyla ülkemize geri döndüler.

Gezi sonrasında Levent Yerleşkemizden öğrencimiz Melis Şekerci (Hz A) gezi ile ilgili deneyimlerini şu şekilde ifade etti: “Geziye katılmadan önce çok güzel bir gezi olacağını biliyordum. İyi ki arkadaşlarım gelmiyor diye gelmemezlik yapmamışım. Çok güzel yerler gördük, eğlendik ve harika anılar biriktirdik. Keşke doğum günümde ayrılıyor olmasaydım. Her şey için çok teşekkürler.” Emre Acar (Hz A) ise programla ilgili görüşlerini, “Her şey için herkese teşekkür ederim. Gezi çok güzeldi ve eğlenceliydi. Geziden önce biraz endişeliydim ama artık çok rahatım. Gezinin kötü yanı bitiyor olması. İyi ki bu geziye gelmişim.” şeklinde dile getirdi.

Tepeören Yerleşkemizden öğrencimiz Eda Özel (Hz B) düşüncelerini, “Bu geziye gelmeden önce çok heyecanlıydım. Her şey hayal ettiğimden çok daha güzel oldu. Arkadaşlarım, öğretmenim ve grup rehberlerimizle çok keyifli vakit geçirdik. Burada aileme anlatacak çok fazla anım oldu. Umarım seneye gidecek arkadaşlarımız da en az bizim kadar keyif alır bu geziden. Her şey için çok teşekkür ederiz.” şeklinde ifade etti. Merve Kaya (Hz B) da gezi ile ilgili deneyimlerini şu şekilde paylaştı: “Geziye katılmadan önce bu kadar eğleneceğimi tahmin etmemiştim ama bana her açıdan çok şey katan bir gezi oldu. Birçok şeyi kendi başımıza tecrübe edebilme fırsatımız oldu ve bu gezi bizi hayata hazırladı. Gezdiğimiz her yerden, yediğimiz her yemekten ve geçirdiğimiz her andan çok keyif aldım. Bu geziyi benim için özel kılan tüm arkadaşlarıma, öğretmenime ve rehberlerimize çok teşekkür ederim. Biriktirdiğim anıları asla unutmayacağım. Her şey için çok teşekkür ederiz.”

Gezi sırasında çekilmiş fotoğrafları buradan görebilirsiniz.