Terakkililer Destination Imagination Türkiye Finalleri’nde Üçüncü Oldu

3173

Levent Yerleşkemizden ortaokul Destination Imagination Matematik Kulübü öğrencilerimizin yer aldığı Stranger Minds takımımız, 27 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında katıldıkları Destination Imagination Türkiye Finalleri’nde “The Big Fix” göreviyle “Teknik” kategoride Türkiye 3.sü oldu. Bu yarışma, Antalya Asteria Kremlin Palace’da 157 okulun, 379 takımın ve 2294 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Öğrencilerimiz, elde ettikleri bu başarıyla Amerika Kansas City’de düzenlenecek Global Final 2020’de Türkiye’yi temsil edecek.

Öğrencilerimiz yarışmada, deniz ekolojisindeki canlıları çöp yığınlarından kurtarabilmek ve 7. kıtanın daha da büyümesine engel olmak amacıyla; az enerji harcayan, daha az karbon ayak izi bırakan, çöpleri küçük hacimli hale getiren ve ayrıştırarak depolayan bir çöp toplama kiti icat etti ve icatlarını drama yoluyla sundu.

Destination Imagination yarışması, çocukların hayal gücü ve yenilik arasındaki yaratıcı süreci öğrenmelerini sağlayan, geleceğin yenilikçileri ve liderleri olabilmeleri için ilham vermek ve gerekli becerilerle donatmak amacıyla düzenlenen dünya çapında bir organizasyondur.