Terakkili Öğretmenler Öğrencilere Yönelik Proje Yönetimi Eğitimi Aldı

3447

Her iki yerleşkemizden Sosyal Bilgiler öğretmenlerimiz, PMI (Project Management Institute) Türkiye’nin Ağustos’un ikinci yarısında Terakki’de gerçekleştirdiği “K12 Öğrencileri İçin Proje Yönetim Süreci” eğitimine katıldı.

Proje yönetimi mantığını öğrencilere erken yaşlarda kazandırmayı amaçlayan PMI Türkiye, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki öğretmenlere bir dizi eğitim düzenliyor.

Bilişim Teknolojileri Müdürümüz ve PMI Türkiye Başkan Yardımcısı Mustafa Tülü’nün eğitmenliğini üstlendiği, PMI gönüllüleri Köksal Gürkan, Ebru Gadiş, Pınar Ayöz ve Barış Tınay’ın desteğiyle Terakki’de yapılan çalışma; Proje Tanıtım Kartı, Beyin Fırtınası, Zihin Haritası, Aktivite Ağacı, Proje Takvimi, Trafik Işıkları ve Öğrenilen Dersler adlı 7 temel araçtan oluşuyor. Birbiri üzerine oturan Lego parçaları olarak tasarlanan bu araçlar, proje yönetiminin bir aşamadan diğerine geçişini kolaylaştırıyor.

Bu çalışmada öğretmenlerimiz, günlük yaşantılarında ve eğitim ortamında başarılı bir proje oluştururken kullanabilecekleri sistematik yolu ele aldılar. Proje yönetiminin teorisi ve pratiği ile ilgili farklı ve yeni bakış açıları kazandılar.