Terakkili Gençler Sabancı Üniversitesi’ni Tanıdı

2239

Levent Yerleşkemizden lise ve fen lisesi 11. sınıf öğrencilerimiz, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimizin gerçekleştirdiği 22. Kariyer Günleri kapsamında 7 Haziran Perşembe günü Sabancı Üniversitesi’ni gezdi.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimiz öğrencilerimizin üniversite ve meslek seçimlerinde doğru karar verebilmelerine yardımcı olmak için tüm seneye yayarak Kariyer Günleri etkinlikleri düzenliyor. Bu doğrultuda öğrencilerimiz 22. Kariyer Günleri’ninÜniversiteleri Tanıyoruz” programı çerçevesinde Sabancı Üniversitesi’ne düzenlenen gezide ilk olarak Kurumsal İletişim Biriminden Semih Bilen’le buluştu.

Bilen, gezinin başlangıcında öğrencilerimize; üniversitenin eğitim politikası, fakülte seçme sistemi, ilk sene uygulanan temel bilimler eğitim programı ve devamında bölüm seçme koşulları hakkında bilgi verdi. Üniversitede okuyan öğrencilerin %76’sının burslu olarak eğitim aldıklarını, YKS sistemiyle girilen burslu bölümler dışında okurken faydalanılabilecekleri burs imkanlarını, yurtdışında staj imkanı sağlayan kurumlarla yapılan anlaşmaların her geçen gün arttığı ve %78 oranında staj imkanı sağladıklarını belirtti. Çift anadal ve yandal programlarının kabul koşulları ve mezunların yurtdışından kabul aldıkları üniversitelerden bahsetti.

Sunumun ardından öğrencilerimiz iki gruba ayrıldılar. “Fen Matematik” grubu öğrencilerimiz “Nanoteknoloji” dersini dinlemek üzere Prof. Dr. Mehmet Ali Gülgün, “Türkçe Matematik” grubu öğrencilerimiz ise “Tüketici Davranışları” dersini dinlemek üzere Dr. Kıvılcım Değerlioğlu Demir ile bir araya geldiler.

Ufuk açıcı ve motive edici ders sunumlarının sonunda üniversite bünyesinde yer alan Nanoteknoloji Laboratuvarı’nı gezen öğrencilerimiz üniversitenin araştırma için gerçekleştirdiği yatırımları da yerinde görme fırsatını elde ettiler.

Öğrencilerimizin hedef oluşturması ve motivasyonlarını artırması açısından verimli geçen gezimiz, kampüs turu ile tamamlandı.

  1. Kariyer Günlerimizin son etkinliği ise “2019 Tercih Konferansı” olacak.