Terakkili Genç Kimyacılar Laboratuvar Kardeşleriyle Buluştu

2694

Her iki yerleşkemizden genç kimyacılar, Terakki 130+ Projesi kapsamında 7 – 14 Mayıs tarihleri arasında altıncısı gerçekleşen Terakki Laboratuvar Kardeşliği Projesi’nde çevre okullardan 100 öğrenciyle birlikte kimya laboratuvarlarımızda çeşitli deneyler yaptılar.

Kimya Bölümümüz, 2011 yılından beri “Paylaş – Öğren – Öğret” sloganıyla yürüttüğü Terakki Laboratuvar Kardeşliği Projesiyle öğretmenlerinin deneyimini, öğrencilerinin bilgilerini ve laboratuvar donanımını İstanbul’un mevcut laboratuvar dersliklerinde deney yapma imkanına ve koşullarına sahip olamayan kardeş okullarla paylaşıyor.

Terakki Laboratuvar Kardeşliği Projesi’nde bu yıl Kırımlı Rüştü Olcay Anadolu Lisesi, Etiler Mesleki ve Teknik Lisesi, M.Ali Büyükhanlı Mesleki ve Teknik Lisesi, Büyükçekmece Atatürk Anadolu Lisesi ve Sarıyer Mustafa Kemal Anadolu Lisesi öğrencileri Levent Yerleşkemizde; Tuzla Rotary İşitme Engelliler Ortaokulu öğrencileri ise Tepeören Yerleşkemizde konuğumuz oldu. Misafir öğrencilerimiz, lise öğrencilerimizin rehberliğinde öğretim programında yer alan deneyleri uyguladılar.

Terakki, 130+ Projesi’yle 130 yılı aşkın (kuruluş 1877) birikim, kültürel zenginlik, ilke ve aydınlığını gelecek kuşaklara taşıyarak bilim, kültür, sanat alanlarında eğitim dünyasını ve çevresini katkılarıyla zenginleştirmeyi hedefliyor. 2009 yılında başlayan Terakki 130+ Projesi, Terakki Vakfı Okulları, çevre okullar ve sosyal sorumluluk taşıyan girişimlerle birlikte yapılan çalışmalarla gerçekleşiyor.