Terakki’de Çocuk Hakları Şenliği

3565

Terakki’de Şubat 2010 tarihinden bu yana, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin çocuk hakları konusunda farkındalıklarını artırmak ve okulumuzda çocuk haklarını gözeten bir yaşam kültürü oluşturmak amacıyla “Çocuk Hakları Programı” yürütülüyor. Program çerçevesinde her yıl haziran ayının ilk haftası “Çocuk Hakları Şenliği” düzenleniyor.

Şenlik kapsamında bu sene de her iki yerleşkemizde çeşitli etkinlikler gerçekleşti. Levent Yerleşkemizde haftanın ilk günü lise tören alanında flash mob etkinliği oldu. Etkinlikte, lise Brass Band ile perküsyon grubu çaldıkları şarkıyla öğrencilerin dikkatlerini çektikten sonra konuyla ilgili bir konuşma yapıldı. Konuşma sırasında da mesaj içeren afişler binanın farklı noktalarından açıldı.

Her iki yerleşkede ilkokul 1 – 4. sınıf öğrencilerimiz, “Çocuk Hakları Sözleşmesi”nin temel ilkelerinin içeriğiyle ilgili öğretmenleriyle çalıştılar. Ardından bu ilkeleri anlatan afiş, poster, şarkı sözü, slogan, öykü, kitap ayracı gibi ürünler ortaya çıkardılar. Öğrencilerimiz geliştirdikleri ürünleri sınıflarında birbirlerine sundular.

Levent Yerleşkemizde ilkokul 3. sınıf öğrencilerimiz, Tepeören Yerleşkemizde tüm ilkokul öğrencilerimiz ellerinde pankartlar ve kendi tasarladıkları afiş ve posterlerle müzik öğretmenlerinin eşliğinde bir şenlik yürüyüşü yaptı. Tepeören Yerleşkemizdeki şenlik yürüyüşünün sonunda ortaokul bahçesinde müzik bölümü ve ortaokul ile lise öğrencilerimizin desteğiyle yapılan konserle şenlik etkinlikleri tamamlandı.