Olimpiyat Ateşi Terakki’de Yanıyor

2505

Spor Kültürünü ve Olimpiyat Ruhunu Kazandırma Projesi

Terakki, 2020 Olimpiyatlarına aday bir ülkede geleceğin büyükleri olan öğrencilerimize, Olimpiyatların tanıtılması, sevdirilmesi, spor kültürünün oluşturulması ve olimpiyat ruhunun aşılanması için Beden Eğitimi ve Spor Bölümü ile Bilişim Teknolojileri Bölümleri’nin işbirliğinde Spor Kültürünü ve Olimpiyat Ruhunu Kazandırma projesi başlattı.

“Olimpiyat Ateşi Terakki’de Yanıyor” sloganı ile yola çıkılan bu proje ile her sene seçilen 4 farklı branşın öğrencilere tanıtılması ve sevdirilmesi hedeflendi: Atletizim, Hentbol, Halter ve Golbol (Paralimpik). Tanıtıcı afiş, grafik, logo tasarlamak, Web sitesi hazırlamak, Terakki Olimpiyatları maskotu tasarlamak, 23 Nisan etklinlikleri kapsamında 1.sınıf öğrencilerimize “Terakki Olimpiyatları” düzenlemek, “Terakki Olimpiyat Gönüllüleri” grubu oluşturmak, animasyon ve filmler hazırlamak, Türkiye Olimpiyat Komitesi ve Olimpiyatlara katılmış olan sporcular ile söyleşiler düzenlemek, Olimpiyat evine ve Enka atletizm pistine geziler düzenlemek ve son olarak da profesyonel bir hentbol takımı davet ederek maçları öğrencilerimize izletmek bu projenin temel etkinlikleri olacak.

Türkiye Olimpiyat Komitesi, bu proje için 30 Kasım’da okulumuzun misafiri oldu. “Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim” adı altında Olimpiyat ruhu, tarihçesi, fairplay, beslenme, arkadaşlık gibi temaların yer aldığı interaktif sunumu 2 – 5. sınıf öğrencilerimizle paylaştı.