Öğrencilerimiz Serbest Kürsü’de

2215

Tepeören Yerleşkemizden hazırlık ve 9. sınıf öğrencilerimizin her on beş günde bir düşüncelerini 10’ar dakikalık sunumlarla birbirleriyle paylaşacağı, üç bölümden oluşan “Serbest Kürsü” etkinlikleri 3 Kasım Pazartesi günü başladı.

Serbest Kürsü’nün birinci bölümünde gelecekteki bir mesleğin anlatıldığı Türkçe anlatımlı sunum, ikinci bölümde öğrencinin ilgi alanına göre paylaşmak istediği konunun İngilizce sunumu, üçüncü bölümde ise öğrendikleri ikinci yabancı dillerden Fransızca, Almanca ve İspanyolca’yı kullanarak yaptıkları şiir dinletisi, şarkı veya ilgili ülkelerin edebiyatından alıntıların olduğu bir sunum yer alıyor.

İlk sunumda 9A sınıfı öğrencimiz Ceren Buse Nural, insanın hareketlerini, titreşimlerini ve dokunsal yüzey temaslarını algılayarak bilgisayara aktarılmasını sağlayan Haptic teknolojisini “Yüzüklerin Efendisi” filminden alıntı yaparak arkadaşlarıyla paylaştı. Hazırlık B sınıfı öğrencilerimizden Gülzade Berin Kum ve İlayda Albaş, “Beyin ve Bilinçaltı” başlıklı interaktif bir sunum yaptı. Hazırlık A sınıfı öğrencimiz Mustafa Berke Öğecan ise İspanyolca sunumunda İspanya’da yaşamış ünlü sanatçı, müzisyen ve sporcuları tanıttı.

Kasım 2014