Öğrencilerimiz “Motivasyon” Konferansındaydı

1966

10 ve 12. sınıf öğrencilerimiz, 12 Kasım Salı günü başarı öykülerinin anlatıldığı “Motivasyon” konferasında Ekonomist Burak Ünaldı ve Galatasaray Alt Yapı Sosyal Koordinatörü Hakan Kaya ile bir araya geldi. 

Burak Ünaldı, 18. Kariyer Günleri kapsamında düzenlenen etkinlikte kendi başarı hikayesinde motivasyonun öneminden bahsetti ve kariyer planlaması yaparken nelere odaklanmak gerektiği konusunda önemli hatırlatmalarda bulundu.

Kariyer planlaması yaparken öğrencilerimizin öncelikle ne istemediklerine karar vermelerini söyleyen Burak Ünaldı, meslek seçiminde modaya kapılmamalarını ve kendilerine dönüp gerçekten ne yapmak istedikleri konusunda düşünmeleri gerektiğini, çalışacakları işte en önemli hedeflerinin mutlu olmak olduğunu açıkladı.

Diğer konuğumuz Hakan Kaya, konuşmaya motivasyonla ilgili küçük hikayeleri ve anektodlarıyla devam etti. Öğrencilerimize iki küçük oyun oynatan Hakan Kaya, başarılı olmanın onların elinde olduğunu, avuçlarının içindeki kelebeği yaşatmanın ya da yaşatmamanın onlara bağlı olduğunu ve bekleyerek motivasyonun gelmeyeceğini, eyleme geçmek gerektiğini dile getirdi.