Münazara Ligimizin Finali Gerçekleşti

2849

Levent Yerleşkemizde 10. sınıf Dil ve Anlatım dersi kapsamında düzenlenen ve mayıs ayı boyunca devam eden Münazara Ligi, 30 Mayıs Pazartesi günü yapılan final maçı ile sonuçlandı. Öğrencilerimizin hitabet yeteneklerini geliştirirken onlara güncel konuları çok boyutlu, zengin bir çerçevede değerlendirebilme vizyonu kazandıran ve bu yaş grubu bireylerinin tartışma kültürünü artırmayı amaçlayan münazara maçları ilk günden itibaren çok çekişmeli geçti.

Münazara turnuvasının lisemizde düzenlenen ilk maçları, kura yoluyla belirlenen sınıflar arasında gerçekleşti. 10A ve 10B sınıfları ile 10C ve 10D sınıflarının yarıştığı ilk turda 10A ve 10D sınıfları yarı finale çıkmaya hak kazandı. Yarı final maçını ise 10A sınıfı aldı.

Lise ve Fen Lisemizin 10. sınıflarının birincisini belirlemek üzere gerçekleşen final maçı Fen10 sınıfı ve 10A sınıfı arasındaydı. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretmenlerinden Ali Konbal’ın, Gonca Özmen’in ve Elife Genç’in jüri üyeliği yaptığı maçta, 10A sınıfından Heper Akar, Milen İrem Aydemir ve Lara Yener; FEN10 sınıfından ise İrem Çırpıcı, Zeynep İrge Başkan, Deniz Aral Vurucu yarıştı.

Son derece heyecanlı geçen maçın sonunda “Sosyal medya insanlığın zararına olmuştur.” konusunda hükümet kanadını savunan 10A sınıfı maçı kazandı. Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanımız Dilek Özçelengir tarafından verilen belgelerle 10A sınıfı birinci, Fen10 sınıfı ikinci, 10D sınıfı ise üçüncü oldu.