Lise Öğrencimiz "Batmayan Güneş" ile İlçe Birincisi

2524

Tepeören Yerleşkemizden lise öğrencimiz Hazal Yağmur Karaköçek (Hz B), İstanbul Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiği “Ata’yı Anıyoruz” konulu kompozisyon yarışmasında “Batmayan Güneş” yazısıyla liseler arası Tuzla ilçe birinciliği elde etti.

Batmayan Güneş

“Bir 1881 sabahı gözlerini dünyaya açtın. Annen ve baban, sana Mustafa dediler. O Mustafa büyüdü, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu oldu.

Şimdiyse, ölümünün üzerinden 77 yıl geçti Ata’m. Her geçen gün seni daha iyi anlıyor, daha çok seviyorum. Bir kız çocuğu olarak bana verdiklerini her geçen gün daha çok özümsüyorum ve sana olan minnetim, gün geçtikçe artıyor.

Sen, eskiden adı olmayan Türk kadınının varlık timsali, toplumda var olan kimliğisin Ata’m. Sen kafamdaki özgür düşüncem, kalem tutan elim, kağıda döktüğüm kelimelerimsin. Sen, tüm Türkiye’yi aydınlatan, sönmeyen meşalesin. Işığın önümü, önümüzü aydınlatır, bize yol gösterir. Ne zaman kaybolsam, karanlıkta kalsam, bilirim ki düşüncelerin, ilke ve inkılapların her zaman oradadır doğru yolu bulmam için

Sen, ölümsüzsün Ata’m. Belki bedenen aramızda değilsin, ama biliyorum ki fikirlerin yaşadıkça, insanlar tarafından kabul gördükçe sen de ölümsüzlüğünü koruyacaksın. Bir sözün vardı Ata’m: “Beni görmek demek yüzümü görmek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.” Kendimi, seni gördüğüm için çok şanslı hissediyorum Ata’m. Fikirlerini, duygularını içtenlikle benimsiyorum ve benimsemeye devam edeceğim.

Zübeyde Hanım’ın küçük Mustafa’sı, Türkiye’nin Büyük Atatürk’ü… Ruhun şâd olsun…”

Hazal Yağmur Karaköçek (Hz B)