Lise Öğrencilerimiz Girişimci ve Ekonomi Yazarı Burak Ünaldı’yla Buluştu

2067

Levent Yerleşkemizden lise 12. sınıf ve IB sınıfı öğrencilerimiz, 20. Kariyer Günlerimiz kapsamında 11 Mayıs Çarşamba günü girişimci ve ekonomi yazarı Burak Ünaldı ile bir araya geldi.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimizin düzenlediği etkinlikte Ünaldı, öğrencilerimizle sohbete kendisinin ekonomi okumaya nasıl karar verdiğini anlatarak başladı. Kendi üniversiteye giriş sınavı performansına, ilk işini nasıl bulduğuna, meslek hayatının sürdürürken ekonomi ile ilgili çalışma alanlarının yapısının ve iş kollarının çehresinin nasıl değiştiğine de değinen Ünaldı, küreselleşmenin bu alan üzerindeki etkilerinden de söz etti.

Kariyer seçimini bir hayat seçimi olarak nitelendirilmesini daha doğru bulduğunu, mesleki kariyeri başarılar kadar başarısızlıkların şekillendirdiğinin ve bu yolculukta rotayı doğru belirleyebilmek adına yok olacak ve doğacak meslekleri takip etmenin önemini anlatan Ünaldı, yabancı dil bilmenin meslek hayatındaki yerinden de bahsetti. Ardından, öğrencilerimizin sorularını yanıtladıktan sonra sohbet sona erdi.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimiz,  her yıl öğrencilerimizin üniversite ve meslek seçimlerinde doğru karar verebilmelerine yardımcı olmak için tüm seneye yayarak Kariyer Günleri etkinlikleri düzenliyor. Bu yıl gerçekleşecek diğer 20. Kariyer Günleri etkinliklerimiz; “Dekanlarla Buluşma: Mesleğe Göz Kırpmak”, “Üniversite Gezileri”, “Meslek Gözlem Çalışmaları” ve “Tercih Konferansı”.