Lise Öğrencilerimiz Bilgi Üniversitesinin Hukuk Bölümünü Ziyaret Etti

1832

Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisimizin 11 ve 12. sınıf öğrencilerimizin üniversite ve meslek seçimlerinde doğru karar verebilmelerine yardımcı olmak için tüm seneye yayarak gerçekleştirdiği 19. Kariyer Günleri etkinlikleri devam ediyor. Hukuk okumak isteyen 12. sınıf öğrencilerimiz, 14 Kasım Cuma günü Bilgi Üniversitesinin Hukuk Bölümünü ziyaret etti.

Yrd. Doç. Dr. Yalçın Tosun, öğrencilerimize donanımlarını öne çıkaran bir özgeçmiş hazırlamalarını söyledi ve seçecekleri üniversitenin hukuk bölümünde hangi öğretmenlerin olduğuna ve bu öğretmenlerin uzmanlıklarına bakmaları gerektiğini belirtti. Bir üniversitede Erasmus programıyla yurt dışına giden öğrenci sayısı kadar, yurt dışından gelen Erasmus öğrenci sayısının da  önemli olduğunu dile getirdi.

Tosun, seçmeli derslerin çok olması gerektiğinin altını çizerek öğrencilerimizi Hukuk Bölümünün ders müfredatı ile ilgili bilgilendirdikten sonra bu alandaki iş olanaklarından bahsetti. Teorik derslerin yanında pratik yapmanın da önemini vurgulayan Tosun, cezaevlerine ve ihtiyacı olan çevre halka yardım sağlayan programları Klinik Hukuk ile öğrencilerin pratik yapmalarına yardımcı olduklarını açıkladı.

“Rektörler, Üniversite Adayları ile Buluşuyor”, “Mesleğe Göz Kırpmak”, “Üniversiteli Olmak”, “Üniversite Gezileri”, “Kariyer Nedir?”, “Sektör Gezisi”, “Sunny Tanıtımı”, “Ders Seçim Konferansı”, “Meslekleri Tanıyalım”, “Tercih Konferansı”, “Tercih Masaları” ise bu sene gerçekleşecek diğer Kariyer Günleri etkinlikleri.

Kasım 2014