Lise Hazırlık Sınıfı Öğrencilerimizin Gösterisi

1828

Tepeören Yerleşkemizde lise hazırlık sınıf öğrencilerimiz, “Prep Show” adlı 6. geleneksel yıl sonu gösterilerini gerçekleştirdiler. Bu gösteride öğrencilerimiz ilgi duydukları alanlardaki bilgi ve becerilerini sergilediler. Hazırlık A ve B şubelerinden karma gruplar oluşturan öğrencilerimiz, tiyatro, şiir, drama, müzik ve binicilik, futbol gibi farklı sanat ve spor alanlarındaki birikimlerini İngilizce olarak arkadaşlarıyla paylaştılar.

Gösterileri büyük bir keyifle izleyen öğrenciler gösteri sonunda yaptıkları oylamayla ilk 3 performansı belirlediler.

Prep Show’un en iyileri:

  1. Canlı Müzik Performansı (Haz. A – Fazlı Göktuğ Tuna, Haz. B – Baha Hoşboy & Nuri Efe Özelci)
  2. Drama (Haz. A – Çağıl Zeynep Özbey & Elif Ece Uydu, Haz. B – Zümra Özbey & Esma Özer)
  3. Dans Gösterisi (Haz. A – Selin Z. Güneri, B. Selin Cahyir, Cansu Z. Aydın, Övgü Serses)
    Karaoke (Haz. B – Ahmet Yener Yalvaç & Kemal Yiğit Okay)

Hz. A sınıfından Verda Çakırca duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti: “Ekrem Soran (HzA) ile birlikte sunuculuğunu yaptığım, hem de yer aldığım Prep Show benim ve arkadaşlarım için harika bir deneyim oldu. Arkadaşlarımla birlikte kendi emeklerimizle hazırladığımız gösterileri sahnelemek çok güzeldi. Tüm şov çok eğlenceliydi; şarkılar söyledik, dans ettik, yarışmalar yaptık ve daha birçok şey paylaştık. Unutulmaz anılarla dolu bi gündü. Yer alan bütün öğrenci arkadaşlarıma ve bize bu kadar emek veren değerli öğretmenlerimize teşekkürler.”

Hz. B sınıfından Esma Özer ise şu sözleri dile getirdi: Hazırlık yılı içinde yapılmış olan ve benim en çok eğlendiğim etkinlik oldu. Üç arkadaşım ve ben bir davayı canlandırdık. Senaryoyu beraber hazırlayıp günlerce prova yaptık. Hem İngilizce dil becerilerimiz gelişti, hem de özgüvenim arttı. Dramadan sonra da bir bilgi yarışması düzenledik ve birkaç arkadaşımızı sahneye çağırdık. Her iki performansımız da beğenildi ve emeğimizi göstererek ikinci olduk. Böyle bir etkinlikte yer aldığımız için çok mutluyum. Öğretmenlerimizin bizlere olan desteği için de ayrıca teşekkürler.”