Benim de Söyleyeceklerim Var

3276

Her iki yerleşkemizden ortaokul 6. sınıf öğrencilerimiz, 10 Şubat Cuma günü “Benim de Söyleyeceklerim Var” etkinliğinde tüketim alışkanlıkları, çevre bilinci, hayvan hakları, çocuk hakları ve trafik konularında görüşlerini çözüm önerileriyle paylaştı.

Bu etkinlikle araştırma ve sorgulama yapabilme, konuşurken beden dilini, ses ve mimiklerini etkili kullanabilme, dinleyicileri ikna etme ve sunum yapabilme becerilerini geliştiren öğrencilerimiz, Türkçe dersinde yaptıkları konuşmalarını görsellerle destekleyerek sundu. Bu etkinliğin sonucunda her sınıftan sunum ölçütlerine göre seçilen sınıf temsilcileri, performanslarını arkadaşlarına ve öğretmenlerine sergiledi.

Konuşmacı öğrencilerimiz, jüri üyeleri tarafından sunum ölçütlerine göre değerlendirildi. Levent Yerleşkemizden Aslınur Kemendi (6 A) “Türkçenin Yanlış Kullanımı” konulu konuşmasıyla üçüncü, Irmak Aytekin (6 B) “Hayvan Hakları” konulu konuşmasıyla ikinci, Sena Vardar (6 D) “Tüketim Alışkanlıkları” konulu konuşmasıyla birinci oldu.

Tepeören Yerleşkemizden ise Ece Zehra Ekincikli (6 C) “Eşitlik ve Adalet” konulu konuşmasıyla ve Ece Hacıömeroğlu (6 C) “Kitap Okuma Alışkanlığı” konulu konuşmasıyla üçüncülük ödülünü paylaşırken, “Hava Kirliliği” konulu konuşmasıyla Beril Alkan (6 A) ikinci, “Hayvan Hakları” konulu konuşmasıyla Ada Sarısakal (6 C) birinci oldu.