Akıl – Zeka ve Strateji Oyunlarını Öğreniyor ve Öğretiyorum

2288

5. sınıf Yaratıcı Zihinler Kulübü öğrencilerimiz, Ortaokul Matematik Bölümümüzün evrensel “Beyin Farkındalık Haftası” kapsamında 14 Mart’ta düzenlediği  “Akıl – Zeka ve Strateji Oyunlarını Öğreniyor ve Öğretiyorum” etkinliklerinde tüm yıl boyunca öğrendikleri akıl-zeka ve strateji oyunlarını koridorlara kurulan stantlarda arkadaşlarına ve öğretmelerine öğrettiler.

Beyin gücüne dikkat çekmek ve beyni etkili kullanma konusunda öğrencilerimizi bilinçlendirmeyi hedefleyen bu etkinlik dizisinde; Mastermind, Mangala, Quarto, Quoridor, Tavşan ve Tazı gibi kutu oyunları, Klasik ve Bölgesel Sudoku, Hazine Avı, ABC Kadar Kolay, Patika gibi kağıt kalem kullanmayı gerektiren mantık oyunlarını öğrenen ve oynayan öğrencilerimiz problem çözme ve akıl yürütme becerilerini geliştirerek, birçok oyunla tanışma ve bu oyunları oynama fırsatı buldular.

5. sınıflar katında gerçekleşen etkinlikte ise öğrencilerimiz, 13 Mart’ta velilerine bu oyunları öğrettiler. Öğrencilerimizin öğretmen, velilerimizin öğrenci olduğu bu etkinlik, akıl-zeka ve strateji oyunları oynanan keyifli bir saatin ardından sona erdi.

[nggallery id=70]