2. Sınıf Öğrencilerimiz, “Güvenli Teknoloji Kullanımı” Söyleşisindeydi

61

Her iki yerleşkemizden 2. sınıf öğrencilerimiz, “Bulunduğumuz Mekân ve Zaman” disiplinler üstü teması ile ilgili olarak 30 ve 31 Mayıs tarihlerinde, bilişim teknolojileri öğretmenleri ile ile “Güvenli Teknoloji Kullanımı” hakkında bir söyleşi gerçekleştirdi.

Tepeören Yerleşkemizde Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Sinem Arab, Levent Yerleşkemizde Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Mervenur Yıldız’ın katıldığı söyleşide; güvenli internet kullanımı kapsamında gizliliğin önemi, çevrim içi arkadaşlıklar, internette görgü kuralları, görüntü ve video paylaşımında dikkat edilmesi gerekenler, ekran kullanımı, oyun ve uygulamaların yaş sınırları konularını ele alındı.

Öğrencilerimiz bu söyleşi ile “Güvenli bir yaşam alanı oluşturmak için yaşanılan fiziksel ve sanal çevreyi tanımak gereklidir.” ana fikri kapsamında, internet kullanımına dair dönüşümlü düşünme olanakları sunan, duyarlı ve riski göze alan öğrenen profillerini geliştirmeye yönelik, internetin bilinçli ve güvenli kullanımı konusunda deneyimlerin paylaşıldığı etkileşimli bir etkinliğe katılma fırsatı buldu.